Organizare - Sindicatul Īnvatamāntului Preuniversitar Mures

0365-734 467; 0723-577 751; 0753-025 562; 0723-189 377

sipmures@yahoo.com 

Organizare

Biroul Executiv

Molnar ZoltanPresedinte: 0723-577 751;
Badic LuciannVicepresedinte: 0722-251349;
Kakucs Annamaria
lider zona Tragu Mures-Municipiu: 0746-131322;
Szocs Robert
lider zona Tragu Mures-Imprejurimi: 0744-428299;
Olimpia Coceanlider zona Reghin: 0740-048688;
Daniela Vlasiulider zona Tarnaveni: 0755-130717;
Varga Karolylider zona Sangeorgiu de Padure: 0726-140211;
Jozsef Rusulider zona Sighisoara: 0748-297351;
Hajdu Imrelider zona Sovata: 0744-809527;
Ioana Makai

secretar: 0740-234281;

 

Presedinte de onoare Cornel Crucean: 0753-025652. 

Colegiul Liderilor

Zona Tragu Mures – municipiu

Liceul Teoretic ”Bolyai Farkas” Targu Mures Molnar Zoltan
Liceul Vocational Reformat Targu Mures Struguras-Fazakas Ildiko
Liceul Teologic Romano Catolic "II. Rakoczi Ferenc" Targu Mures Claudia Sopterean
Colegiul National ”Al. Papiu Ilarian” Targu Mures Calin Vlas
Colegiul Economic “Transilvania” Targu Mures Cosmina-Andreea Blaga
Liceul Tehnologic "Electromures" Targu Mures Szasz Sara
Liceul Tehnologic ”Ion Vlasiu” Targu Mures Kaszoni Erika
Liceul Tehnologic "Traian Vuia" Targu Mures
Kakucs Annamaria
Scoala Gimnaziala “Serafim Duicu” Targu Mures Cziriek Georgeta
Scoala Gimnaziala “George Cosbuc” Targu Mures Iozsa Iren
Scoala Gimnaziala “Europa” Targu Mures Szilagyi Hajnal
Scoala Gimnaziala nr. 7 Targu Mures Hampel Istvan
Scoala Gimnaziala “Al. I. Cuza” Targu Mures Bartha Csaba
Scoala Gimnaziala “Nicolae Balcescu” Targu Mures Szatmari Zsuzsanna
Scoala Gimnaziala “Dacia” Targu Mures Ioan Comsa
Scoala Gimnaziala “Friederich Schiller” Targu MuresUrr Botond
 Scoala Gimnaziala "Romulus Guga" Targu Mures
Cornel Peterlicen
Scoala Gimnaziala "Liviu Rebreanu" Targu Mures (Gradinita "Albinuta")
Adriana Dascalu
Gradinita P.P. nr. 16 Targu Mures

Szigeti Maria

Clubul Scolar Sportiv Targu Mures
Kui Csaba

 

Zona Tragu Mures – imprejurimi

Scoala Profesionala Band Harai Szabo Melinda
Liceul Teoretic "Bocskai Istvan" Miercurea NirajuluiDomo Lorant
Scoala Gimnaziala AcatariSzasz Eva
Scoala Gimnaziala "Torok Janos" Balauseri Ioana-Angela Makai 
Scoala Gimnaziala Ceuasu de Campie
Andrea-Noemi Stoica
Scoala Gimnaziala "Tholdalagi Mihaly" Corunca Vegh Kamilla
Scoala Gimnaziala "Apafi Mihaly" Ernei
Mailat Gyongyver 
Scoala Gimnaziala "Rakossi Lajos" Gheorghe Doja Benko Erzsebet
Scoala Gimnaziala "Adorjani Karoly" Glodeni Gondor Rezso
Scoala Gimnaziala "Teleki Domokos" Gornesti Zoldi Endre
Scoala Gimnaziala "Benedek Elek" Livezeni Szilagyi Olga
Scoala Gimnaziala "Pataky Agotha" Madaras Csibi Luminita
 Scoala Gimnaziala Magherani Hanko Melinda
Scoala Gimnaziala Marculeni Szasz Paraschiva
Scoala Gimnaziala "Deak Farkas" Miercurea NirajuluiKacso Csaba
Scoala Gimnaziala "Kadar Marton" Panet Szocs Rogert
Scoala Gimnaziala PogaceauaOctavian Nistor
Scoala Gimnaziala "Petres Kalman" Sambrias
Szekeres  Levente
 Scoala Gimnaziala Sancraiu de Mures Florin Suteu
Sc. Gimn. Sincai Monica Samsudean
Scoala Gimnaziala "Daniel Dosa" Valea Izvoarelor Kakasi Ilona
Scoala Gimnaziala Vargata Mihaly Ilona
Scoala Gimnaziala Voivodeni Kovacs Ilona
Scoala Gimnaziala Zagar Adrian Cofariu

Zona Reghin

Centrul Scolar de Educatie Incluziva nr. 3 Reghin
Ardelean Emese
Liceul Tehnologic “Petru Maior” Reghin Claudia Tiru
Scoala Gimnaziala “Al. Ceusianu” Reghin Olimpia Cocean
Scoala Gimnaziala nr. 4 Apalina Reghin Sorin Pantea
Gradinita P.P. nr. 4 Reghin Mihaela Puscas
Gradinita P.P. nr. 5 Reghin Mariana Sulea
Scoala Gimnaziala "Palko Attila" Alunis Geczi Ilona
Scoala Gimnaziala "Kemeny Janos" Brancovenesti Teodora Oltean
Scoala Gimnaziala Faragau Martha Popa
Colegiul Silvic Gurghiu Gurghiu Voichita Ungureanu

 

Zona Sighisoara

Liceul Tehnologic nr. 1 Sighisoara Jozsef Rusu
Scoala Gimnaziala “Aurel Mosora” Sighisoara Lucian Badic
 C.J.R.A.E Mures
Bocskay Laszlo
Scoala Gimnaziala Apold Sorina Bota

 

Zona Tarnaveni

Scoala Gimnaziala “Traian” Tarnaveni Camelia Moldovan
Scoala Gimnaziala nr. 3 Tarnaveni Cosmina Ienea
Scoala Gimnaziala "Fogarasi Samuel" Ganesti Matyas Anna-Maria
Scoala Gimnaziala Adamus Daniela Vlasiu

 

Zona Sovata

Liceul Tehnologic “Domokos Kazmer” Sovata Portik Antal
Scoala Gimnaziala “Illyes Lajos” Sovata Hajdu Imre
Scoala Gimn. "Matyus Istvan" ChibedKorondi Erzsebet
 Scoala Gimnaziala "Wesselenyi Miklos" GhindariKertesz Ildiko
Scoala Gimnaziala “Dr. Nyulas Ferenc” Eremitu Veress Csaba
Scoala Gimnaziala Sarateni Szasz Terez

 

Zona Sangeorgiu de Padure

Liceul Tehnologic “Sf. Gheorghe” Sangeorgiu de PadureVarga Karoly
Scoala Gimnaziala Fantanele Kis Miklos Lorand
 Scoala Gimnaziala Neaua
Dosa Emese
Scoala Gimnaziala Vetca Gyenge Eva